Osocze bogatopłytkowe opinie – czy warto z niego korzystać

Osocze bogatopłytkowe opinie – czy warto z niego korzystać

technologia z każdym dniem rozwija się coraz to bardziej. Praktycznie co chwilę odkrywane są nowe metody, sposoby, rozwiązania, które tylko polepszają nasze życie. Odnosi się do do wielu aspektów, w tym m.in. zdrowia i piękna, które ostatnim czasy stają się dla nas bardzo istotne. Doskonałym przykładem tego jest osocze bogatopłytkowe, z, którym coraz to częściej możemy się spotkać w wielu ośrodkach i gabinetach estetycznych. Nim jednak przejdziemy do wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest owa substancja, przyjrzyjmy się bliżej potrzebom ludzi.

Czego potrzebują ludzie w XXI wieku

Tak jak już wspomniano zależy nam na pęknie. Jednakże istotne jest to, by było to piękno naturalne. W efekcie więc staramy się unikać sztucznych i chemicznych rozwiązań, które dają tylko tymczasowy efekt. Nie tak dawno popularny botoks powoli odchodzi do lamusa ustępując miejsca nowszemu rozwiązaniu, jakim jest właśnie osocze bogatopłytkowe. Jest to substancja składająca się z zwiększonej ilości płytek krwi. Całość otrzymuje się z krwi pacjenta, by uniknąć reakcji alergicznej oraz szeregu niebezpieczeństw. Co więcej posiada on w sobie wiele czynników wzrostu, które w znacznym stopniu stymulują oraz regenerują nasze tkanki, jak i przyspieszają szereg procesów regeneracyjnych w naszym organizmie. W efekcie znajdują bardzo duże zastosowanie zwłaszcza w medycynie estetycznej.

osocze bogatopłytkowe opinie – jak się je otrzymuje?

Sam zabieg składa się z trzech głównych etapów. Po pierwsze dochodzi do pobrania krwi z żyły pacjenta. Następnie jest ona separowana, tak, by uzyskać bogatopłytkowy koncentrac przy pomocy wirówki. Ostatnim krokiem jest wstrzyknięcie uzyskanego roztworu w wybrane miejsce ciała pacjenta, by uzyskać efekt uelastycznienie i poprawienia jędrności. W stosunku do innych zabiegów ten nie wymaga rekonwalescencji, ani nie potrzebuje żadnego specjalnego przygotowania. Całość jest w pełni bezpieczna i naturalna i właśnie dzięki temu zyskuje coraz to większe grono zwolenników. Ciekawostka jest to, że bardzo często określa się go jako wampirzy lifting, czyli pojęcie odnoszące się do odmłodzenia naszego organizmu.

Osocze bogatopłytkowe – potencjalne zastosowanie

Jak już wspomniano, osocze bogatopłytkowe znajduje bogate zastosowanie głównie w medycynie estetycznej. Nie oznacza to jednak, że nie zainteresowały się nim inne aspekty medycy. Ze względu na swoje bogate właściwości pobudzające regenerację, coraz chętniej jest ono wykorzystywane w leczeniu problemów na tle układu ruchowego i kostnego, takich jak uszkodzenia mięśni, ścięgien, czy też złamania i liczne inne problemy. Mając więc styczność z tego typu dolegliwościami, jak najbardziej możemy spróbować wykorzystać właśnie osocze bogatopłytwkoe, by móc oczekiwać korzystne efekty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *