Rehabilitacja kolana prywatnie – czy warto?

 Rehabilitacja kolana prywatnie – czy warto?

Układ ruchowy naszego ciała nie jest wcale tak skomplikowany, niemniej jednak Choć jego budowa jest prosta to jakoś mało kto z nas potrafi o niego właściwie dbać. Najprawdopodobniej to wszystko wynika z faktu naszej nieświadomości i zaczynamy go docenia

dopiero wtedy gdy go tracimy lub gdy dolega nam coś poważnego na jego tle. Dlatego też niezwykle ważne jest to, aby wprowadzić odpowiednią profilaktykę do naszego zachowania, a tym samym, by zacząć regularnie się badać i kontrolować swój stan zdrowia. Niestety choć nawet takie działanie może nam pozwolić na lepsze i sprawniejsze posługiwanie się naszej ciałem, to nie zawsze gwarantuje stuprocentową ochronę i może dojść do sytuacji w szczególności, gdy uprawiam sport i będziemy potrzebowali pomocy specjalistów czyli rehabilitacji.

Rehabilitacja kolana prywatnie -jak wykonywać ten zabieg?

Kolano to główny element naszego układu ruchu. Jest stawem, który przekazuje energię z naszych nóg i pozwala nam na poruszanie się w pozycji prostej. Tak naprawdę wystarczy uszkodzenie rzepki lub jakiegokolwiek innego elementu kolana, aby nasz układ ruchowy został poważnie zakłócony, a nasze możliwości fizyczne były mocno zubożałe. Dlatego też tak duży nacisk kładzie się na odpowiednią ochronę tego elementu naszego ciała, jak i na właściwie się nim posługiwanie. W pierwszej kolejności przyjrzymy się podstawowym błędom jakie wykonujemy podczas poruszania się. Mowa tutaj w szczególności o naszej niepoprawnej pozycji ciała nie tylko kiedy siedzimy, a także kiedy stoimy, a także błędnym rozkładaniu ciężaru na poszczególne elementy naszej stopy. W efekcie dochodzi często do obstukiwania się na przykład pięt lub innych elementów kostnych, a następnie te drgania przekazywane są wyżej właśnie do kolan lub nawet do kręgosłupa powodując tam szereg mikrouszkodzeń. Te mikrouszkodzenia kiedy jest się młodym nie sprawiają nam żadnego kłopotu, niemniej jednak gdy upływa nam czasu i pojawia się ich coraz więcej i więcej mogą doprowadzić do bardzo poważnych dolegliwości, które w znacznym stopniu ograniczą możliwości ruchome. To właśnie one są najważniejszą przyczyną powstawania szeregu uszkodzeń. Dodając do tego uprawianie sportów wszelkiego rodzaju i gwałtowne zmiany pozycji ciała oraz nadmierny wysiłek fizyczny możemy stworzyć bardzo ryzykowną sytuacją do uszkodzenia naszego kolana. Gdy do tego dojdzie czeka nas bardzo długa rehabilitacja trwająca wiele tygodni, a nawet miesięcy uczęszczania do fizjoterapeuty, by choć w pewnym stopniu odzyskać sprawność. Musimy być na to przygotowani że kolano nie jest elementem, który zregeneruje się sam. Oczywiście możemy stosować różnego rodzaju nowoczesne technologie, jak i wypełniacze po to, aby nie tylko złagodzić ból ale tak żeby móc przyspieszyć jego regenerację Niemniej jednak nie zawsze gwarantują to skuteczność. To właśnie z tego powodu tak duża ilość sportowców po doznaniu kontuzji kolana musi zrezygnować ze swojego hobby, gdyż niestety ale nie wróci do pełnej sprawności. Dlatego też, aby i nast. To nie spotkało pamiętajmy, aby regularnie dbać o swoje kolana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *