Kwi
22
2021
0

Tester gier czy to praca marzeń?

Niewątpliwie wiele osób dzisiaj kojarzy takie osoby, które często same z siebie decydują się na bycie tak zwanymi beta testerami. Można powiedzieć, że jest to zawsze jakiś wstęp do tego, aby faktycznie robić to o wiele częściej i przede wszystkim już za pieniądze. Czasy się zmieniły, gry nie są już traktowane jako produkty dla dzieci, mają o wiele większą głębię, przez co dorośli również zaczynają doceniać tego typu rzeczy. Na pewno zostanie profesjonalnym testerem, nie jest łatwe. Pamiętajmy, że w takim wypadku sama znajomość gier nie wystarczy.

Taka praca wymaga uwagi i skupienia

Pracę tego typu to zazwyczaj umowy oparte na pracy tymczasowej i zdalnej. Nie musimy znajdować się w studiu, aby pracować jako tester, równie dobrze możemy robić to z własnego domu, jeśli faktycznie posiadamy właściwy sprzęt. To bardzo istotna kwestia, ponieważ w praktyce, takie rozwiązania okazują się bardzo pomocne. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę fakt, że mimo wszystko oprócz samej gry, osoba po zakończeniu rozgrywki musi mieć jakieś przemyślenia oraz zauważać wszystkie drobne błędy. Na pewno takie zachowanie ma dzisiaj wpływ na jakość testowanego produktu. Jeśli mówimy o produkcjach anglojęzycznych czy też typowo językowych, to wtedy tester musi jeszcze znać język angielski na poziomie dobrym, który umożliwia raportowanie wszystkich błędów. Oczywiście do takiej pracy testera należy być przygotowanym.

Wyszukiwanie błędów to czasochłonne zajęcie

Dzisiaj różnego rodzaju oferty pracy Katowice są w stanie nas przekonać, że branża testerów gier nieustannie się rozwija. Oznacza to, że w ten sposób mamy do dyspozycji bardzo dużo osób, które są zaznajomione z tym środowiskiem. Osoba, która się sprawdzi, może uzyskać szansę na rozwój w tej branży. Jeśli pracujemy dla większego studia, to szansa na sukces jest o wiele większa. Warto zauważyć, że testerzy bardzo często zajmują się grami, które są portowane bezpośrednio z innej platformy na komputer. Na pewno tester przez wiele lat nabiera potrzebnego doświadczenia.